Tak tohle jsem já...

na pláži v Conil de la Frontera ve slunné Andalusii, kam jsme se letos vydali. Miluji moře! A taky tu pohodovou a bezstarostnou atmosféru, kterou mám spojenou se španělštinou a vším, co s ní souvisí. Jako třeba můj projekt Španělština pro život, o kterém se můžete dozvědět více zde. 

Jmenuji se Lucie Estel a žiji se svým mužem ve Štěchovicích. Nejsme tady moc dlouho, zatím nám pomalu běží 3 rok, ale čím dál tím víc mě baví objevovat okolní krajinu i poznávat místní lidi a zapojovat se do dění tady. Jako třeba kurzem Španělština na dovolenou, který máme na živo v knihovně v Hradišťku a také prostřednictvím lekcí tance pro ženy, které se pomalu rýsují. Mám moc ráda tanec, učí mě být v těle, poznávat sebe a také svobodě. Díky němu objevuji sebe, své skryté části a to, co doopravdy chci. Letos jsem se zapsala do školy tance k Raduce, která přinesla tanec pěti rytmů sem do České republiky před více jak 25 lety. Tančím s ní, a nejen s ní, už sedmým rokem. Mám ráda také Movement Medicine i Open Floor. Důležité je, ale najít si svou vlastní cestu.

Před nedávnem jsem také začala malovat. Miluji barvy a kreslím už docela dlouho. Vždy pro mě bylo přirozené vzít pastelky a vykreslit se ze svých emocí, dám jim průchod, vyjádřit je. Člověku se pak uleví a ledacos mi dojde. V současné době maluji stále pro radost, experimentuji, ale také dostávám díky své skvělé kamarádce umělkyni, dobré základy :)

Ráda také tvořím, ať už je to psaní textů, aktivit či skript do španělštiny, vaření, práce na zahradě a vyrábění různých sirupů a mastiček, zvelebování a zútulňování interiéru či upcyklace.