Přetížení

23.06.2023

Dnes je první volný den po dvou dvanáctkách v práci a já cítím, že potřebuji odpočívat a také čas pro sebe. Zároveň mám ale spoustu nápadů a věcí, které bych chtěla dělat, ať už jsou to příjemné "zábavné" činnosti nebo činnosti jako vytrhání plevele na záhonku či zpracování jahod, kterých je teď hodně. Do toho už máme nějaké plány na večer a má hlava i můj muž přichází stále s dalšími a dalšími. Mám pocit, že už mi praskne hlava z toho, jak přemýšlím, kdy, jak a co udělat, abych to všechno sladila a cítím se přetížená hned na začátku dne, ještě dřív než jsem s něčím vůbec začala. Uf.

Potřebuji čas na sebe! To je první věc, kterou dělám. Zalezu si do svého prostoru v podkroví a dýchám, vnímám své nožky a posléze celé tělo (to je dobrá praxe z tance ;), mysl se zklidňuje a přichází uvolnění. Začínám se cítit lépe. Žádný problém vlastně není...a v tom mi přišel další nápad - sepsat všechny ty nápady a plány na papír, občas to tak dělávám, je to opravdu úleva, ale hlavně DNES jsem to z takzvaného to-do listu - úkolů, které bych měla udělat, přejmenovala na MOŽNOSTI NA NADCHÁZEJÍCÍ DNY. A od teď chci tohle všechno nazývat takhle a také to tak brát...jako na hojnost života, paletu možností - činností, které mohu dělat, když mám na ně chuť s vědomím, že když to neudělám dnes, tak se vůbec nic nestane. A pak také že je tady možnost požádat někoho o pomoc. Áach. Díky.

A tady je ještě druhý návrh, který je krásně letní a zároveň mi obrázky připomínají, že je třeba odpočívat, a že hravost je pro mě důležitá při tom všem...