Krásné ranní vstávání

29.02.2024

Na facebooku jsem slíbila playlist a k tomu malé povídání, tak tady to je....:-)

Je to jen pár písní, ze kterých si na začátku týdne vytvořím playlist pro ranní vstávání. Mám ráda vstát dřív a hned po ránu si udělat čas jen pro sebe, ale hlavně dostat se ze světa snů zpátky k sobě do těla a naladit se na nový den.

Tanec mi zabere maximálně půl hodiny a ten rozdíl v tom, jak se cítím, je znatelný.

Nejdříve se ladím na svá chodidla a pokud mi to nejde, snažím se uvědomit si, kde se právě nacházím (má pozornost) a z toho místa pomalu scházet dolů k chodidlům. Vnímám spojení se Zemí a její oporu a pevnost.

V druhé písni se zaměřuji na svůj dech, který mě vede dovnitř k mému vnímání.

Další píseň využívám k tomu, abych si uvědomila, jak se právě cítím a kolik mám dnes energie na nový den. Chce se mi?

Během dalších dvou písní se ladím na to, co si dnes přeji? a nechám na otázku přijít odpověď zevnitř, nevymýšlím ji hlavou. Někdy to jsou zajímavý věci :)

Ty poslední písně slouží především k příjemnému naladění do nového dne a k inspiraci, co bychom si dnes mohli dopřát.... když si to dovolíme...

Jsou trošku temperamentnější a živější právě proto, aby nás povzbudily do nového dne.

Stejný playlist tančím každý den a nikdy to není stejný! To je pro mě moc zajímavé...každý den začínám tančit z jiného místa a každý den se také dotančím k něčemu jinému.

Přeji vám příjemný nejen poslech, ale především tanec a krásný den.

PS: zkuste zavnímat, jak se cítíte na začátku a jak na konci tance, a pokud budete mít chuť, budu ráda za vaše sdílení třeba právě na fcb