Inspirace skutečnými lidmi 2

20.07.2021

Říkala jsem si, že tady ještě potřebuji přidat alespoň druhou část inspirativních lidí, protože určitě minimálně na tyto jsem zapomněla.

Zuzka Švédová

Mám ji ráda a sleduji její facebook a když mám čas tak čtu její články na webu celostní medicíny. Je výživovou poradkyní a napsala moc hezkou knížku o jídle. Takový celkový pohled doplněný recepty. A teď prý píše novou. Těším se na ni a doufám, že rozšíří řadu mých knih na polici v kuchyni. Ale proč ji sleduji? Je mladší než já, poprvé jsem byla na její přednášce před spoustou let v Antakaraně v Ostravě. Bylo to o jídle a o jejím rozhodnutí začít se věnovat jídlu a zdravé výživě. O tom, že ji k tomu přivedla její nemoc, o tom, jak se rozhodla vzít svůj život a zdraví do svých rukou... Začala se zajímat o to, co jí a co je pro ní nejlepší. Možná se tehdy začala mít ráda. Nevím. Každopádně její články jsou tak krásné. Je z nich cítit krása všedních dní a láska k životu. Jsou tak inspirující.

No a pak je tady Raduca.

Úžasná bytost, žena, se kterou tak různě přerušovaně pravidelně tančím. Její lekce jsou, těžko se to dá popsat slovy, musí se to zažít. Nicméně, i když to vypadá, že toho moc nedělá, jen pouští hudbu a občas něco řekne, miluji a oceňuji ten prostor a svobodu, kterou nám dává. Že nám nic necpe a nechává nás tančit a získávat vlastní zkušenost. Její hudba nám pomáhá objevovat nový rozměry nás samých. Je božská, zkuste to. Vlastně je to možná ona, kdo může za to, že jsem se zamilovala do tance a vydala se na tuto pro mě kdysi novou cestu. První setkání bylo tak silné. Setkání se sebou v tanci. A od té doby pokračuji a každý tanec je jiný a přeji si tančit dál. V současné době se tak trochu vracím ke kořenům a ze všech směrů, které vyplynuly z pěti rytmů, se právě k nim navracím. K jejich jednoduchosti a funkčnosti. Čistotě. Jasnosti. Fyzičnosti. A k tribal dance. Ale to už je zase jiný příběh...