Chci se nechat inspirovat skutečnými lidmi

09.07.2021

Konec čtení tisíců knih o osobním rozvoji, chci se nechat inspirovat skutečnými lidmi! Už mě nebaví stále jen číst a číst o úžasných životech druhých lidí a o tom, jak být lepší. Možná to prožili a možná ne, a kdoví, jak to všechno je. Každopádně jsou mi vzdálení a cizí. Možná jim to funguje a je to to, na co si cestou přišli, ale je to jejich cesta, a já chci mít a jít tou svou. Přesto si myslím, že je fajn nechat se inspirovat někým, kdo už třeba dělá to, co bychom chtěli dělat my a daří se mu - z našeho pohledu dosahuje toho, co bychom si také přáli - anebo s kým nám je zkrátka příjemně a líbí se nám, jak žije. Poslední dobou vnímám jako obohacující spoustu setkání s blízkými i vzdálenějšími lidmi. Každý s něčím přichází a společně mícháme koktejl našeho setkání. Začínám to mít ráda a opravdu si to užívat. Obyčejná setkání, malé okamžiky a drobnosti všedního dne, které jsou kouzelné, když je skutečně vnímáme...

Dnes bych tady chtěla zmínit pár lidí, kteří momentálně inspirují mě a přijdou mi zajímaví, možná budou inspirovat i vás ;) Ještě bych chtěla zmínit, že je fajn sledovat je v dlouhodobějším horizontu, a není třeba skákat a neustále hledat nové a nové zdroje. Zároveň je fajn zůstat otevřená/ý novým možnostem a příležitostem. Taky tedy:

Karolína Kamberská,

která napsala minimálně jednu kuchařku Každý den je svátek a jejíchž spoustu chutných receptů najdete i na jejich stránkách radostpodlekaroliny.cz. Měla jsem možnost setkat se s ní v rámci výživového poradenství a bylo to moc příjemné setkání. Očarovala mě svou zemitostí a příjemnou spontánností. Myslím, že je svá. Návrh jídelního plánu mě také velmi potěšil a především se mi na ní líbí, že je gurmánka a nepodléhá žádnému vyhraněnému výživovému stylu. O co větší radost jsem měla, když jsem zjistila, že i zpívá a slyšela pár jejích písní. Myslím, že je spokojená se sebou a svým životem, a to je pro mě inspirující.

V oblasti duchovního, kvalitního, duchovního rozvoje je už mou dlouhou souputnicí Jindra Chuchlová, jejíž stránky vám můžu kdyžtak doporučit. Jsme v kontaktu už léta a její konstelace mi vždy zaručeně pomohou a osvětlí situaci. Společné workshopy jsou příjemně stráveným časem, kde nemám pocit, že bych se něco učila. Vše plyne přirozeně a samo. Již před dvaceti lety odešla ze školství a šla si svou cestou. Musela to být velká změna! A od té doby přináší své dary světu a zároveň se tím i živí a vše ji krásně funguje.

Velkou inspirací jsou pro mě také mé tvořivé kamarádky, které tvoří a šijí nádherné věci. Ráda se s nimi setkávám.

Další inspirací je také naše kamarádka - zvířomilka, která s velkou láskou a péčí pečuje o všechna svá i cizí zvířátka a to je velmi inspirující a nakažlivé. Díky ní jsme začali třeba sekat trávu kosou :)

A pak, v neposlední řadě, také můj muž, který je pro mě velkou inspirací i láskou a vždy ráda s ním něco podnikám, sdílím, výletím a spolupracuji při mnoha každodenních činnostech. Love you.