Potřeba vědomého tance

18.11.2020

Potřeba vědomého tance přišla s množstvím informací, které se na mě valily nebo za kterými jsem se často vydávala a ve kterých jsem se potřebovala zorientovat a nevěděla jak. 

Toto je informační doba. Doba, kde informací je spousta, odpovědi na cokoli si můžeme vyhledat, všude je spousta inspirace, všichni něco nabízí a tvrdí, že to jejich je nejlepší. V rámci hledání jsem přečetla spoustu knih, navštívila docela dost seminářů a workshopů, zkoukla spoustu přednášek a vyposlechla si mnoho nápadů a receptů druhých. Jak se v tom vše ale vyznat a nezbláznit se? Jak si v tom najít to svoje? 

Byla doba, kdy jsem z toho všeho měla hlavu jak balon, zkoušela tisíc různých, správných věcí, a nevěděla, kam dřív skočit, do čeho se dát dřív. Až jsem si uvědomila, že se zase jenom honím, co na tom, že za něčím, co mi přišlo smysluplné. A uvědomila jsem si, že ani tohle není ta cesta. Vždyť vše, co potřebujeme, máme v sobě. A ano, svou cestu a vše, co potřebujeme přinejmenším vědět pro svůj život, máme uvnitř. Jak se ale k tomu všemu dostat? Jak začít naslouchat, když hlava si pořád jede to svoje a někdy tak usilovně přemýšlí až se mi z toho vaří hlava? 

Pro mě nejjednodušší a nejpřirozenější způsob, jak se dostat zpátky do těla, k sobě, ke své přirozenosti a do proudu, je tanec. Myslím, že v dnešní době je to ještě více potřeba. Nepotřebujeme vědět spoustu věcí, jenž jsou pro nás ve finále jen zátěž, ale co potřebujeme vědět je, kudy se chceme vydat my, co je pro nás právě teď nejlepší. Stačí jen jeden krok. A to se právě dozvíme uvnitř, uvnitř sebe, když se se sebou spojíme a začneme naslouchat. A ve svém tanci nenabízím nic víc než doprovod na cestu do vlastního nitra. Jestli se po ní vydáte, jak si to užijete a nakolik si dovolíte naslouchat, co s těmi "informacemi" uděláte, už záleží jen a jen na vás. Na základě toho můžete tvořit svůj život, svobodně a více v souladu s vámi, protože vám to dává příležitost tvořit si ho sobě na míru.